Programlama | Programlama Dilleri | C Programlama Dili |C++

Anasayfa Programlama Java Algoritma Yorumlayıcı


Algoritma Yorumlayıcı

Algoritma Yorumlayıcı programının tarayıcınızda çalışabilmesi için bilgisayarınızda JRE(Java Runtime Environment)'nin kurulu olması gereklidir.
 
Algoritma Yorumlayıcı programı Türkçe olarak girilen bir algoritmanın çalıştırılıp sonucun görülebilmesini sağlar. Algoritma Yorumlayıcı programı Java ve JavaCC kullanılarak yazılmıştır. Programın içerisinde örnek bir program gelmektedir. Bu program ile girilen bir N sayısından küçük doğal sayıların karelerinin toplamı hesaplatılmaktadır. Algoritma yorumlayıcı programını kullanarak siz de kendi yazdığınız algoritmaları deneyebilirsiniz. Karşınıza çıkan hataları ve gördüğünüz eksiklikleri bize bildirirseniz programın gelişmesi daha kolay olacaktır.
 
 
Yorumlar (2)
  • salelltd
    düşünce güzel ama eksikleri var sanırım. en basitinden tanımlanmamış bir değişkeni kullanmaya çalışınca program donup kalıyor, halbuki uyarı vermesi gerekirdi... :)
  • caki  - Tanımlanmamış Değişken
    avatar
    Merhaba, site ile çok ilgilenemediğim için yaklaşık 1 yıl sonra cevap yazıyorum :confused: Bu proje kısıtlı zamanda yaptığım bir uygulama idi. Herhangi bir dokümantasyon veya kullanımla ilgili birşey yok. Eksiklikleri baya var. Örneğin ondalıklı sayılar tanımlayamıyorsun, dizi oluşturamıyorsun, dışardan kopyala yapıştır olmuyor. Bu sürümde Türkçe karakter kullanınca algılamıyor vs. Ama senin söylediğin tanımlanmamış değişken kullanılmaya çalışıldığında uyarı mesajı veriyor, donup kalmıyor. Ya da ben öyle bir örnekle karşılaşmadım henüz. Fırsat bulup da güncelleme yapamıyorum malesef. Bu haliyle bile bence algoritma öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilir.
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!
Son Güncelleme ( Çarşamba, 07 Eylül 2011 21:16 )  
amınıza koyayım amınıza koyayım amınıza koyayım amınıza koyayım amınıza koyayım amınıza koyayım